doc. Ing. MVDr. Ján BULECA, PhD.

BulecaDocent

Katedra financií, Ekonomická fakulta TUKE

Tel. cislo: +421 55 602 21 41

Adresa: Němcovej 32, 040 01 Košice

Profesijný životopis:

doc. Ing. MVDr. Ján Buleca, PhD. je docentom Katedry financií. Je garantom predmetu Podnikové financie pre študijný odbor Hospodárska informatika na Fakulte elektrotechniky a informatiky TU, a predmetu Rodinné financie pre študijné odbory Financie, bankovníctvo a investovanie, a Verejná správa a regionálny rozvoj na Ekonomickej fakulte TU. Okrem toho vyučuje predmety Financie a mena a Podnikové financie. V rámci výskumu sa venuje financiám domácností, finančnej gramotnosti, agro-ekonomike a financiám malých a stredných podnikov. Je členom Rady vysokých škôl Slovenskej republiky a členom Vedeckej rady EkF TU.

Participoval a participuje na viacerých národných (APVV, VEGA, KEGA) a medzinárodných  vedeckých grantových projektoch. Je členom redakčnej rady vedeckého časopisu Acta Oeconomica Universtitatis Selye, a členom redakčnej rady časopisu Potravinárstvo. Pôsobí aj ako recenzent domácich a zahraničných vedeckých časopisov.

OBLASTI ODBORNÉHO ZÁUJMU

Financie domácností

Financie malých a stredných podnikov

Osobné financie

Ekonomika poľnohospodárstva

PREHĽAD PEDAGOGICKEJ ČINNOSTI

Prednášky:

Podnikové financie

Cvičenia / Semináre:

Financie a mena, Rodinné financie, Podnikové financie

PREHĽAD VEDECKO-VÝSKUMNEJ ČINNOSTI

Prehľad riešených výskumných a vzdelávacích projektov:

Edukačné medzinárodné projekty

1. Lifelong Learning Programme (Education and Culture DG): Financial and Accounting Seminars Targeting European Regions (FASTER)

Výskumné národné projekty

1. ASFEU (Agentúra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre štrukturálne fondy EÚ): Operačný program Vzdelávanie: Balík doplnkov pre ďalšiu reformu vzdelávania na TUKE, ITMS kód projektu: 26110230093

2. VEGA No. 1/0381/13: „Evaluation of the Innovation Potential of a Business Network  in its First Phase“, člen riešiteľského kolektívu, doba riešenia projektu 20132015.

3. VEGA No. 2/0004/12: „Paradigms of future changes in the 21st century (geopolitical, economic and cultural aspects)“, člen riešiteľského kolektívu, doba riešenia projektu 20122015.

4. VEGA No. 1/0046/10: „Strategy for sustainable development and utilization of genetic resources of farm and wild animals”, člen riešiteľského kolektívu, doba riešenia projektu 20102012.

5. VEGA No.  1/4431/07: „Serum components of lipoproteins and cholesterol in ruminants of different genotypes in relationship to metabolic disorders of the organisms“, člen riešiteľského kolektívu, doba riešenia projektu 2007–2009.

6. VEGA No. 1/2409/05: „Metabolic transformation of serum lipoproteins and cholesterol in pigs in relationship to gene-pool selection for defined ratio of their fractions“, zodpovedný riešiteľ, doba riešenia projektu 2005–2007.

7. VEGA No. 1/9015/02: „Genealogical identification of heart disorder in pigs of different genotypes“, člen riešiteľského kolektívu, doba riešenia projektu 2002–2005.

8. VEGA No. 1/8038/01: „Utilization of autochthonous breeds gene-pool for creation of more resistant types of animals for ecological animal production and production of bio-food“, zodpovedný riešiteľ, doba riešenia projektu 2001–2004.

9. APVV No. 20-063205: „Research and identification of genotypes of fattening pigs and ruminants with lower serum cholesterol content and risk analysis of their carcass production“, zodpovedný riešiteľ,  doba riešenia projektu 2006–2009.

10. KEGA No.  3/5186/07: „Implementation of e-learning methods to support education in Animal Breeding with application in bilingual programs and for the study of cynology on University of Veterinary Medicine in Košice and Agricultural University in Nitra“, zodpovedný riešiteľ, doba riešenia projektu 2007–2009.

PREHĽAD PUBLIKAČNEJ ČINNOSTI

Vybraná publikačná činnosť:

Klikni tu!

Dnes je: 25.04.2024. Katedra financií, Ekonomická fakulta TU v Košiciach.